İZMİR BALÇOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla' nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla' nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

         TBMM'nin açılışının 100. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir gururla kutluyoruz.

         23 Nisan, Türk MiIIetinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin, bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı gündür. Vatan topraklarımıza göz diken sömürgeci devletlerin acımasızca saldırıları karşısında milletimizin tek vücut olduğu gündür. Vatan ve millet sevgisinin, bayrak sevdasının, bağımsızlık tutkusunun destanlaştığı bu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin mimarı çocuklarımıza armağan edilmiştir. Bu anlamlı gün, sadece Türk çocuklarının bayramı olmasının ötesinde, dünyaya uzatılan eller sayesinde, dünya çocuklarının da önemli bir günü haline gelmiştir.

        Sevgili çocuklar, dünya genelinde yaşanılan Korona virüs salgını nedeni ile evlerimizden çıkamadığımız bugünlerde sizlere armağan edilen bu bayramı, okullarınızda, meydanlarda öğretmen ve arkadaşlarınızla gönlünüzce kutlayamasanız da evlerimizde, balkonlarımızda birlikte yaşayacağız. 23 Nisan akşamı saat 21:00'de İstiklal Marşımızı evlerimizde balkonlarımızda hep birlikte okuyacağız. Her yıl okullarımızda yaptığımız kutlamalarda olduğu gibi heyecan ve coşkumuzdan hiçbir şey kaybetmeden 23 Nisan şarkıları söyleyip, 23 Nisan şiirleri okuyup, evlerimizin her yerini bayraklarla donatacağız. Gerekirse öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla 23 Nisan coşkusunu paylaşacağız. Bu zor günleri, birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza yürekten inanıyorum.

      Sevgili Çocuklar, sizler milletimiz ve ortak değerlerimiz için umut ve güven kaynağısınız. Size inanıyor ve sonsuz bir güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, yarınlarımız emin ellerdedir.

      Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

  Erhan ATİLLA

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Korutürk Mah. Yonca Sk. No19 Kaymakamlık Binası 3. Kat Balçova / İZMİR - (232) 259 36 71 278 50 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.